تور روسیه | مراسم بادبان های سرخ در روسیه

مراسم بادبان های سرخ در روسیه

مراسم بادبان های سرخ در کشور روسیه ( Scarlet Sails )

 

 

بادبان های سرخ
بادبان های سرخ
 

دختر زیبا روی به نام آسول ( Assol ) به همراه پدر و مادرش در یک دهکده کوچک ساحلی در یکی از شهرهای کشور روسیه مشغول زندگی بودند. شغل پدر آسول ماهیگیری بود و زندگی خوب و خوشی کنار هم داشتند تا اینکه مادر آسول فوت می کند. پدر آسول بعد از فوت همسرش بسیار افسرده می شود و شغل ماهیگیری خود را رها می کند و با ساختن قایق و کشتی های چوبی اسباب بازی برای کودکان امرار معاش می کرد.

در آمده حاصله از ساخت این قایق های اسباب بازی اندک بود، به همین دلیل آسول و پدرش زندگی بخور نمیری را سپری می کردند. در این اوصاف یک روز آسول زیبا روی پیرمردی را می بیند و این شخص به آسول می گوید که وقتی بزرگ شدی شاهزاده ای عاشق به همراه کشتی ای که بادبان های آن سرخ رنگ است به خواستگاری تو می آید و تو را با خود می برد. آسول کوچولو این حرف را باور می کند و سال ها منتظر این شاهزاده عاشق می نشیند به طوری که مورد تمسخر روستاییان قرار می گیرد و روستاییان لقب دیوانه را به او نسبت می دهند.

 

روزی از روزها یک کشتی تجاری وارد بندرگاه این روستای کوچک ساحلی می شود. نام ناخدای این کشتی آرتور بوده که اعیان زاده جوانی است که از دست سخت گیری های پدر خود عاصی شده و دل به دریا زده و برای خود شغل و تجارتی را فراهم کرده است. زمانی که کشتی آرتور در بندرگاه پهلو می گیرد آرتور روزی را برای قدم زدن در جنگل آن روستا انتخاب می کند. زمانی که آرتور برای قدم زدن به جنگل مراجعه می کند با دختری بسیار زیبا روبرو می شود که در جنگل خوابیده است. آرتور همان زمان و پس از دیدن این دختر زیبای یک دل نه صد دل عاشق آسول می شود.

 

زمانی که آرتور از جنگل به روستا بر می گردد، در مورد آسول از روستاییان پرس و جو می کند و روستاییان داستان آسول را برای او شرح می دهند و می گویند سال ها است که او دیوانه وار منتظر ورود شاهزاده ای است که صاحب کشتی با بادبان های سرخ رنگ است تا بیاید و از او خواستگاری کند. آرتور که این داستان را می شنود بعد از مدتی با یک کشتی با بادبان های سرخ رنگ به آن روستا بر می گردد و از آسول خواستگاری می کند.

 

مراسم بادبان های سرخ
مراسم بادبان های سرخ
 

این داستان یعنی بادبان های سرخ نوشته نویسنده مشهور روسی به نام الکساندر گرین است که در سال ۱۹۲۳ منتشر شده است. در حدود ۴۰ سال بعد، از روی این داستان فیلمی در زمان شوروی سابق ساخته شد و از آن زمان به بعد، بادبان های سرخ ( Scarlet Sails ) مراسمی شد برای جشن گرفتن پایان سال تحصیلی در شهر سن پترزبورگ کشور روسیه. بزرگترین فستیوال فضای باز در کشور روسیه متعلق به فستیوال بادبان های سرخ است که در زمان شب های سفید ( White Nights Festival ) سن پترزبورگ اجرا می شود.

 

به دلیل موقعیت جغرافیای شهر سن پترزبورگ ، این شهر از اواخر خرداد ماه تا اوایل تیر ماه غروب آفتاب را تجربه نمی کند و هوا روشن باقی می ماند. در صول دوره شب های سفید، سن پترزبورگ شاهد جشن های متعددی از جمله آتش بازی، اجرای برنامه های زنده رقص و شادی، موسیقی های شبانه و … است که این امر سبب جذب میلیون ها توریست در این بازه زمانی شده است.

 

شب های سفید روسیه
شب های سفید روسیه

تهیه شده در مرکز تخصصی برگزار کننده تور روسیه و تور سوچی در ایران.

Sponsor: Russian Tour operator