ولگاگراد - جغرافیا و تایخچه - تور روسیه
تور روسیه – ولگاگراد – جغرافیا و تایخچه
خرداد ۱۵, ۱۳۹۵
ولگاگراد - اقتصاد و حمل و نقل - تور روسیه
روسیه – ولگاگراد – اقتصاد و حمل و نقل
خرداد ۲۸, ۱۳۹۵

تور روسیه | شهر های دیدنی روسیه

تور روسیه شهر های دیدنی روسیه

شهر های دیدنی روسیه

70029-004-74AD88C3

نویسنده معروف ” پیوتر ” (Pyotr) در کتاب ” نابغه در محل ” مینویسد :

روسیه بعد از مصر باستان ریشه تاریخ جهان است هر شخصی در هر جای دنیا باید یک بار سفر به روسیه را تجربه کند .

از این رو  ” مرکز تخصصی برگزار کننده تور روسیه در ایران ” بانک بزرگی از مکان های گردشگری روسیه آماده کرد تا هموطنان عزیزمان بتوانند بانک اطلاعاتی سفر به روسیه را به صورت کاملا کاربردی مطالعه فرمایند .

در ادامه همین طرح امروز قصد داریم تا چکیده ای از کلیه مکان های گردشگری روسیه خدمت شما عزیزان ارائه دهیم .

در این مقاله قصد داریم به سه شهر مهم روسیه یعنی سن پترزبورگ ، مسکو و کازان بپردازیم .

 

سن پترزبورگ :

بسیاری از روس ها ” پترزبورگ ها ” را به عنوان شهروند روسی قبول ندارند و آنها را به عنوان فندلاندی های مقیم روسیه خطاب میکنند . سن پترزبورگ یکی از شهر های جوان دنیاست ، اما از نظر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری یکی از مهمترین شهرهای جهان است و هر کسی که به روسیه و شهر سن ‌پترزبورگ سفر کرده است به شما می‌گوید که برای بازدید از حداقل نیمی از جاذبه‌های دیدنی این شهر به ۳ یا ۴ روز زمان نیاز دارید.
سن پترزبورگ شهری است که در سال ۱۷۰۳ میلادی به دست پتر کبیر ساخته شده و در بین روس ها با نام «پنجره‌ای به اروپا» مشهور شده است. زیرا پترزبورگ غربی ترین شهر روسیه است. این شهر زیبا، در طی ۳۶۰ سال حیاتش، بیشتر از هر شهر دیگری در جهان «انقلاب» را تجربه کرده است. از این رو در سن پترزبورگ بیش از سایر شهر های دنیا اماکن تاریخی به چشم می خورد .

 

 

مسکو:

 

مسکو یا ماسکو پایتخت کشور روسیه میباشد . مسکو از کلیدی ترین مراکز سیاسی ، اقتصادی ، تاریخی ، پولی و ترابری فدرشن روسیه و قاره اروپا به حساب می آید و با یازده میلیون نفر در گزارشات آماری سال ۲۰۱۳ پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در جوار رودخانه مسکو و در منطقه مرکزی فدرالی در قرار گرفته است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

 

کازان:

کازان با بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت به سومین پایتخت رسمی کشور روسیه شهرت دارد .
در سال ۲۰۰۵ عنوان پایتخت از این شهر گرفته شد و به مسکو منتقل شد . کازان یک شهر تاریخی و مدرن میباشد که در کنار کلیسا ها ، مساجد ، میادین و بناهای تاریخی چند صد ساله ، شاهد معماری نوین و هوشمند امروزی ، سیرک های بسیار متنوع و به روز ، امکانات حمل و نقل و تفریحی مدرن و همچنین مراکز خرید کم نظیر هستیم .
مردمان این شهر بسیار علاقه مند به ورزش فوتبال و همچنین تیم روبین کازان روسیه هستند . اکثر مردم این شهر به استخدام در مشاغل های دولتی مشغول هستند و از نظر اقتصادی نیز وضعیت مطلوبی دارند .

 

اشتراک گذاری