شب های سفید سن پترزبورگ

شب های سفید سن پترزبورگ - تور روسیه

شب های سفید سن پترزبورگ

به جرات می توان گفت که شهر سن پترزبورگ یکی از رمانتیک ترین و زیباترین شهرهای کشور روسیه می باشد. حتی مردم سن پترزبورگ هم جدا از زیبایی های این شهر دارای طبع خونگرم تری از دیگر شهرهای این کشور می باشند، شاید این امر به واسطه حضور چندین میلیونی گردشگران خارجی در شهر سن پترزبورگ می باشد. یکی از این زیبایی های شهر سن پترزبورگ شب های سفید می باشد که تعداد بی شماری از گردشگران تور روسیه را به این شهر می کشاند تا از نزدیک شاهد این واقعه ی بسیار جالب و منحصر به فرد باشند. این پدیده جالب به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر و قرار گرفتن در موقعیتی که به دلیل وسعت مدار عرضی، پدیده غروب خورشید اتفاق نمی افتد.

بروز این پدیده شناخته شده تنها منحصر به شهر سن پترزبورگ نمی باشد و در دیگر مناطق شمالی کره زمین نیز رخ می دهد و در هیچ شهری به غیر از سن پترزبورگ انسان بدین گونه حس شاعرانه و رمانتیک دریافت نمی کند. جنب و جوش های دوستانه و عاشقانه و پیاده روی های رمانتیک در امتداد رودخانه نوا و شلوغی و به عبارت دیگر جاری بودن زندگی در طول شب های روشن این شهر قابل مقایسه با هیچ یک از شهرهای اروپایی نمی باشد. شب های تابستان شهر سن پترزبورگ بی رقیب ترین شب های کره زمین می باشد. پدیده ی شب های سفید سن پترزبورگ در کل تابستان جاری می باشد ولی اوج شب های سفید سن پترزبورگ روزهای اواخر خرداد (۲۱ خرداد ) تا اوایل تیرماه ( ۱۱ تیر ) می باشد.

علی رغم وجود مشکلات در این فصل از سال در شهر سن پترزبورگ به دلیل ازدحام گردشگر اعم از کمبود و گرانی هتل و غیره هیچ کدام از این مسائل باعث نمی شود که عاشقان این شهر از سفر به روسیه و لذت بردن از پدیده شب های سفید منصرف شوند. در طول شب های سفید سن پترزبورگ تقریبا هر شب گردشگران تور روسیه می توانند شاهد برگزاری انواع جشن ها باشند.

تقریبا هر شب اپرا، باله و کنسرت های کلاسیک در سالن تئاتر این شهر برگزار می شود. این مراسمات معمولا بعدازظهر از ساعت ۱۷ یا ۱۸ به بعد شروع می شوند ولی ممکن است بعضی اوقات ساعت ۱۲ یا ۱۴ بعدازظهر نیز اجرا شوند. معمولا بلیت های این مراسم دو ماه قبل از شروع فصل گردش به دلیل بالا بودن متقاضی به پایان می رسد. بسیاری از کنسرت ها در این فصل در فضای باز برگزار می شود که بسیار برای گردشگران تور روسیه لذت بخش می باشد.

علاوه بر برنامه های رقص و موسیقی شبانه و آتش بازی ها و اجراهای زنده، مراسم باز شدن پل های متحرک نیز بسیار جذاب و دیدنی است. همچنین کارناوال ها و فستیوال های بسیاری در شب های سفید سن پترزبورگ برگزار می شود که بیشتر در حومه پترهوف به اجرا گذاشته می شود. در این کاناوال ها بازیگران با پوشیدن لباس کاترین و پتر، وقایع تاریهی را نشان می دهند. این فستیوال در فضای باز انجام می شود. همچنین در محوطه کاخ Square ستاره های هنری مراسم موسیقی برگزار می کنند.

Sponsor: Moscow and Saint Petersburg Tours

نقطه اوج مراسم هنری و تفریحی این شهر در شب های سفید مراسم بادبان های سرخ می باشد که بزرگ ترین گردهمایی سالانه شهروندان سن پترزبورگ و گردشگران تور روسیه می باشد. این مراسم که توسط شهرداری سن پترزبورگ برگزار می شود هر ساله پس از جنگ جهانی دوم به بهانه برگزاری جشن پایان مدارس اقدام  آتش بازی های بسیار دیدنی می کند که طرف داران بسیاری دارد.

اطلاعات تماس مشاوران آژانس مسافرتی آتریسا گشت

مرکز تخصصی برگزارکننده تور روسیه در ضمن توصیه به بازدید از شهر سن پترزبورگ  آماده پاسخگویی به سوالات شما گردشگران عزیز در رابطه با چگونگی ثبت نام در تور روسیه ، تور مسکو و تور سن پیترزبورگ می باشد. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال دررابطه با سفر به روسیه کارشناسان این مرکز آماده خدمت رسانی و پاسخ گویی می باشند.:
۰۲۱۸۸۱۷۶۲۰۲
۰۹۱۲۵۴۰۰۶۶۷
۰۲۱۸۶۰۴۴۶۵۳