تور روسیه شهر های دیدنی روسیه
تور روسیه | شهر های دیدنی روسیه
خرداد ۱۶, ۱۳۹۵
تور روسیه - جاذبه های شهر مسکو
مسکو در یک نگاه-ویدئو
تیر ۸, ۱۳۹۵

روسیه – ولگاگراد – اقتصاد و حمل و نقل

ولگاگراد - اقتصاد و حمل و نقل - تور روسیه

ولگاگراد - اقتصاد و حمل و نقل

ولگاگراد – اقتصاد و حمل و نقل

 

 

در این قسمت ارائه شده توسط مرکز تخصصی سفر به روسیه در ایران بنا به درخواست تعدادی از عزیزانی که در سال های گذشته توسط این مرکز به روسیه سفر کرده اند به بررسی اقتصاد و صنعت حمل و نقل این شهر مهم کشور روسیه می پردازیم.

 

 

ولگاگراد – روسیه

اقتصاد

شهر جدید ولگاگراد، همچنان شهر صنعتی مهمی در روسیه محسوب می گردد. صنایع موجود در این شهر شامل کشتی سازی، پالایش نفت، تولیدات آهن، فولاد و آلمینیوم، ساخت ماشین آلات و وسایل نقلیه و محصولات شیمیایی است. یک  نیروگاه برق وسیع نیز در فاصله کمی از شمال شهر ولگاگراد قرار گرفته است.

 

حمل و نقل

یکی از انشعابات اصلی راه آهن پری ولگا در شهر ولگاگراد قرار دارد. این ریل، شهر ولگاگراد را به شهرهای مسکو، ساراتوف، آستاراخان، منطقه دونباس اوکراین، کوه های قفقاز و سیبریه متصل می سازد. این خط آهن که  در انتهای شرقی کانال ولگا-دون قرار گرفته است، در سال ۱۹۵۲ به منظور ایجاد ارتباط میان دو رودخانه ی بزرگ در روسیه جنوبی افتتاح شد. جاده اروپایی ای .چهل طولانی ترین نقطه مسیر اروپایی است که از میان شهر ولگاگراد گذشته و شهر کالاییس در فرانسه را به شهر ریدر قزاقستان متصل می سازد. بزرگراه M6 نیز که رابط میان مسکو و دریای خزر است، از این شهر می گذرد. احداث پل جدید بر روی ولگا از سال ۱۹۹۵ آغاز و در اکتبر ( مهر ) سال ۲۰۰۹ به اتمام رسید.

 

فردگاه بین المللی ولگاگراد ارتباط هوایی به شهرهای اصلی روسیه و نیز شهرهای خارجی چون آنتالیا در ترکیه ، ایروان پایتخت ارمنستان – و آکتاو – بندری در قزاقستان – را میسر ساخته است. سیستم حمل و نقل عمومی ولگاگراد شامل یک خط قطار شهری معروف به متروی تراموای ولگاگراد است که از نوع مترویی سبک است و یک خط به طول ۱۷/۵ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه دارد. سایر امکانات حمل و نقل عمومی محلی نیز متشکل از اتوبوس، واگن برقی و تراموا می باشد.

 

 

ارائه شده توسط مرکز تخصصی تور روسیه در ایران.

اشتراک گذاری