جنگل رقصان روسیه

جنگل رقصان روسیه – تور روسیه

تور روسیه - جنگل رقصان روسیه

تور روسیه – جنگل رقصان روسیه

جنگل رقصان روسیه یا جنگل مست واقع در نواره کورونی در نزدیکی سواحل دریای بالتیک روسیه قرار گرفته است. این منطقه که کرونین اسپیت نام دارد حدود ۵۰۰۰ سال از تشکیل آن می گذرد و از نظر زمین شناسی از جمله مناطق بسیار کهن روسیه به شمار می رود . جنگل رقصان روسیه که واقع در یک پارک ملی است، یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی بر روی زمین است. درختان این جنگل در سال ۱۹۶۱ میلادی برای جلوگیری از تخریب منطقه کرونین اسپیت که سطحی شنی دارد کاشته شده است تا بدین وسیله از این منطقه حفاظت به عمل آید. 

جنگل رقصان روسیه

جنگل رقصان روسیه

این جنگل که به جنگل فرفری نیز معروف است توسط مراقبان پارک ملی به نام جنگل رقصان نامگذاری شده است، اما مردم محلی این جنگل را به دلیل وجود درختان کاج غیر معمول که اشکال مختلفی از خود ساخته اند و به صورت مارپیچی و یا گره خورده اند، جنگل مست می گویند. همچنین این مردم معتقدند که اگر فردی آرزو بکند و از حلقه های این درختان رد شود به آرزویش می رسد.

جنگل فرفری در روسیه

جنگل فرفری در روسیه

چند سال پیش مدیر این پارک ملی لز دانشجویان دانشگاه های محلی دعوت به عمل آورد تا با مطالعه بر روی نحوه شکل گیری این درختان به رمز و راز آن پایان دهند. در نتیجه این تحقیقات چند نظریه پدید آمد از جمله ی این تظریه های یکی این بود که جنگل بر روی یک نقطه از زمین واقع شده است که در آن انرژی های مثبت و منفی به هم برخورد می کنند. نظزیه دیگر این بود که علل زمین شناسی همچون خاک شنی ناپایدار باعث به وجود آمدن این شرایط شده است. ولی نظریه دیگری که بیشتر مورد قبول واقع شد این است که درختان جنگل رقصان به واسطه ی وزیدن بادهای بسیار قوی و سرد در این منطقه به این شکل درآمده اند. به هر روی جنگل رقص کالینینگراد روسیه به هر دلیلی که به وجود آمده باشد قطعا یک سایت بسیار جالب برای کسانی است که در تور روسیه ثبت نام کرده و به پدیده های طبیعی علاقه مند هستند می باشد.

جنگل مست

جنگل مست

این جنگل منحصر به فرد به واسطه ی شکل های عجیب و غریبی که دارد و از هیچ الگویی نیز پیروی نمی کند دستخوش به وجود آمدن بسیاری از افسانه ها توسط مردم محلی آن شده است! یکی از این افسانه ها این است که روزی یک شاهزاده آلمانی به نام بارتی جهت شکار به این جنگل آمده بود و در حال شکار بود که ناگهان صدای آواز عجیب و شگفت انگیزی را می شنود. او به دنبال آواز رفته و متوجه می شود که دختری در حال نواختن چنگ می باشد. شاهزاده بارتی مجذوب این دختر که پرادیسلاوا نام داشته می شود و به او پیشنهاد ازدواج می دهد. پرادیسلاوا به شاهزاده بارتی جواب مثبت می دهد، به شرطی که مسیحی گردد و شاهزاده بارتی نیز می پذیرد که مسیحی گردد به شرطی که پرادیسلاوا ثابت کند خدای مسیحیت قوی تر از درختان این جنگل می باشد . در این زمان پرادیسلاوا شروع به نواختن چنگ می کند و درختان شروع به رقصیدن می کنند و به همین دلیل نام این جنگل در  میان مردم محلی درختان رقصان نام دارد.

Sponsor: Russian Culture Tour Packages

مکان های گردشگری روسیه

مکان های گردشگری روسیه

مرکز تخصصی برگزارکننده تور روسیه

این مرکز تنها مرکز تخصصی برگزارکننده تور روسیه و تور سوچی در کشور ایران می باشد که دارای مجرب ترین پرسنل و عالی ترین کیفیت در برگزاری تورها می باشد. علاقه مندان به ثبت نام در تور روسیه جهت اطلاع از نحوه سفر به روسیه و شرایط آن و کسب هر گونه اطلاعات دیگر با شماره های زیر تماس حاصل بفرمائید، این مرکز به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات گردشگران تور روسیه می باشد.

۰۲۱۸۸۱۷۶۲۰۲
۰۹۱۲۵۴۰۰۶۶۷

تور روسیه by http://travelrussia.ir