تور روسیه | تپه گنجشک های مسکو - بام مسکو

تپه گنجشک های مسکو – بام مسکو

تپه گنجشک های مسکو - بام مسکو

تپه گنجشک ها یا بام مسکو

یکی از جاذبه های گردشگری کشور روسیه شهر مسکو، تپه گنجشک ها و یا بام مسکو می باشد. این تپه یکی از بلند ترین نقاط شهر مسکو می باشد که در قسمت راست رودخانه مسکو یا مسکوا واقع شده است. ارتفاع این تپه ۸۵ متر بالاتر از سطح دریاست.

چشم انداز تپه گنجشک ها یکی از بی نظیرترین چشم اندازهای شهر مسکو می باشد به حدی که الهام بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان روسی بوده است. علت نام گذاری تپه گنجشک ها وجود روستایی در قدیم متعلق به یک دوشس بزرگ روسیه در قرن ۱۵ میلادی به همین نام بوده است که در روسی به آن Vorobyovy گفته می شود.

با شرکت در تور روسیه و ایستادن بر روی تپه گنجشک های مسکو شما می توانید چشم اندازی زیبا از استادیوم ورزشی لوژینکی، گنبدهای نوودویچی، کلیسای جامع مسیح و ساختمان های مرتفع استالین که معروف به جعبه ها است، برج های مخابراتی مسکو، شوفاژخانه اصلی شهر، پیست پرش اسکی و آکادمی علوم زیستی داشته باشید.

مجموعه ورزشی لوژینکی مکان بسیار معروفی می باشد که در سال ۱۹۸۰ میزبان بازی های المپیک تابستانی بود، در آن مسابقات میشا بچه خرس ملوس و دوست داشتنی به عنوان نماد المپیک برگذیده شد. در واقع این ورزشگاه با این خرس دوست داشتنی معروف شد.

بعد از سال ۱۹۸۰ نیز این ورزشگاه میزبان رویدادهای بسیار ورزشی و غیر ورزشی همچون فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ و اجرای مدونا در سال ۲۰۰۶ و اجرای گروه موسیقی باند U2 بوده است. همچنین این ورزشگاه میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال را نیز بر عهده خواهد داشت. استادیوم لوژینکی در قسمت راست تپه گنجشک ها ( بام مسکو ) فرار دارد.

از مهم ترین بناهای ساخته شده بر روی تپه گنجشک ها دانشگاه دولتی مسکو می باشد که تا مدت ها به عنوان بلندترین ساختمان در اروپا محسوب می شد. این دانشگاه به دستور لنین به عنوان نماد برتری علم بر روی بلندترین نقطه شهر ساخته شد. علاوه بر این دانشگاه، کلیسای تثلیث نیز در این تپه قرار دارد.

گردشگران تور روسیه و یا تور مسکو می توانند با استفاده از تاکسی و یا اتوبوس ها خود را به این منطقه برسانند. علاوه بر این ها ایستگاه مترو Vorobyovy Gory در مجاور تپه گنجشک ها می باشد که بر روی پل ساخته شده است که حدودا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه از این ایستگاه تا بام مسکو به صورت پیاده مسافت دارد.

چشم انداز بام مسکو ( تپه گنجشک ها ) به قدری زیباست که این زیبایی حتی با غروب آفتاب و نبود روشنی از بین نمی رود و با وجود چراغ های پر زرق و برق شهر مسکو زیبایی دیگری به این چشم انداز می بخشد.

Sponsor: Saint Petersburg Tours

اطلاعات تماس مشاوران تور روسیه

مرکز تخصصی برگزارکننده تور روسیه آماده پاسخگویی به سوالات شما گردشگران عزیز می باشد:
۰۲۱۸۸۱۷۶۲۰۲
۰۹۱۲۵۴۰۰۶۶۷
۰۲۱۸۶۰۴۴۶۵۳