تور روسیه - ولادی وستوک - دیدنی ها
تور روسیه – ولادی وستوک – دیدنی ها
خرداد ۱, ۱۳۹۵
تور روسیه شهر های دیدنی روسیه
تور روسیه | شهر های دیدنی روسیه
خرداد ۱۶, ۱۳۹۵

تور روسیه – ولگاگراد – جغرافیا و تایخچه

ولگاگراد - جغرافیا و تایخچه - تور روسیه

ولگاگراد - جغرافیا و تایخچه

تور روسیه

 

درود

طبق روال گذشته برای درک بهتر موقعیت شهرهای بزرگ روسیه برای دوستانی که در تور روسیه ثبت نام کرده اند در این قسمت به بررسی جغرافیا و تایخچه شهر ولگاگراد می پردازیم.

 

 

ولگاگراد

جغرافیای طبیعی

ولگاگراد، یک شهر صنعتی مهم در جنوب غربی روسیه ،مرکز اجرایی استان ولگاگراد است. این شهر حدود ۹۱۴ کیلومتری جنوب مسکو و ۳۷۱ کیلومتری شمال غربی آستاراخان واقع و در سواحل غربی رودخانه ولگا قرار گرفته است. این شهر ۵۶۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و طول آن از شمال به جنوب حدود ۸۰ کیلومتر است.

 

آب و هوا

ولگاگراد دارای آب و هوایی نیمه خشک و اقلیم نواحی استپی می باشد.

 

جغرافیای انسانی

جمعیت در سال ۲۰۱۰ در حدود ۱،۰۲۱،۲۴۴ نفر بوده است.

 

تاریخچه

نام قدیمی این شهر تساریتسین است. البته این نام نه به این شهر، بلکه به جزیره ای در ولگا اشاره داشته. ریشه این نام به کلمه ترکی ” ساری – سو ” ( آب زرد ) یا ” ساری – سین ” ( جزیره زرد ) برمی گردد. ولگا گراد، با نام قبلی استالینگراد، از فرهنگ و تاریخچه ای غنی برخوردار است. این شهر در قرن ۱۶ به عنوان دژی به منظور محافظت از بازرگانان در مسیر رود ولگا بنا شد. رودخانه ولگا همواره به عنوان مسیری برای تجارت داخلی و بین المللی از اهمیت به سزایی برخوردار بوده است. این شهر در دوران حکومت شوروی سابق به سرعت گسترش یافت. در خلال جنگ داخلی، کارخانجات متعددی ویران شده و بعدها مجددا بازسازی شدند و تولیدات آنها به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت.

ولگاگراد تا پیش از آغاز جنگ جهانی دوم، یکی از مراکز پیشتاز صنعتی در شوروی سابق به شمار می رفت. این شهر زیبا بر اثر حمله آلمان نازی در طول جنگ کاملا ویران شد. یکی از بزرگ ترین جنگ های جهانی دوم، یعنی جنگ استالینگراد، در جلگه های ولگا و دون به وقوع پیوست. این جنگ به مدت شش ماه به طول انجامید و بیش از دو میلیون سرباز، دو هزار تانک، بیست و شش هزار انواع اسلحه انفرادی و خمپاره انداز و نیز دو هزار هواپیمای جنگی در طی آن از بین رفتند. آلمان ها تا آن زمان بسیاری از مرزهای شوروی را اشغال کرده بودند، لذا شهر استالینگراد در سرانجام جنگ نقشی محوری داشت. شعار اصلی این بود میجنگیم تا بمیریم، عقب نمی نشینیم.

امروزه ولگاگراد شهری مدرن و پیشرفته است که بناهای یادبود جنگ، نشانی از تاریخ افتخارآفرین و شکوه این شهر دارد.

 

 

ارائه شده توسط مرکز تخصصی تور روسیه

 

 

http://travelrussia.ir

اشتراک گذاری