تور روسیه - مراکز خرید شهر ولادی وستوک
تور روسیه – مراکز خرید شهر ولادی وستوک
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵
ولگاگراد - جغرافیا و تایخچه - تور روسیه
تور روسیه – ولگاگراد – جغرافیا و تایخچه
خرداد ۱۵, ۱۳۹۵
تور روسیه - ولادی وستوک - دیدنی ها

تور روسیه - ولادی وستوک - دیدنی ها

تور روسیه

 

دیدنی های شهر ولادی وستوک روسیه

 

اماکن مذهبی

کلیسای رویای بانوی ما Church of the Dormition of Our Lady

این کلیسا در سال ۱۸۷۶ به عنوان یک آسایشگاه توسط کلیسای رویای اولیه، در نزدیکی آن ساخته شد. این کلیسا در جریان انقلاب سالم ماند در حالی که کلیسای دیگر خراب شد.

کلیسای رویای بانوی ما - تور روسیه

کلیسای رویای بانوی ما – تور روسیه

 

 

 

موزه ها

 

موزه ی منطقه ای تاریخ آرسنوف Arsenev Regional History Museum – تور روسیه

این مکان در سال ۱۹۰۶ ساخته شده و بیشتر یک موزه ی تاریخ طبیعی است که تعدادی از اشیا دوره ی استالین را در خود حفظ نموده است. اشیای بسیاری از بومیان اولیه، پیش از به وجود آمدن روسیه و تکنیک هایی که برای شکار و زنده ماندن به کار می بردند، به نمایش گذاشته شده است، این ساختمان دارای دو طبقه با اتاق های موضوعی است.

 

موزه ی آوازه ی جنگ Museum of the Battle Fame

این موزه در ساختمان زیبای قدیمی و پر از ستون قرار دارد. این موزه عمدتا با تاریخچه گشت مرزی ( علیرغم نام جنگی آن – تور روسیه ) هماهنگ شده است.

 

موزه ی دژ ولادی وستوک Museum Vladivostok Fortress

این استحکامات نظامی مشرف به دریا، بیش از یک قرن پیش، برای دفاع در مقابل حمله ی ژاپن ساخته شده اند. امروزه، این زمین ها انباشته از بمب های خنثی شده، اسلحه ها و وسایل نقلیه نظامی کوچک می باشد. داخل این دژ، بازسازی شده است و در آن انواع اسلحه، بمب و ماکت هایی از دژ به چشم می خورند. این دژ درست در شمال آکواریوم قرار گرفته است اما بهترین مسیر برای رسیدن به آنجا، از خیابان زاپادنایا Zapadnaya می باشد.

 

زیر دریایی ۵۶- C ( تور روسیه )

به سمت شرق از میدان بورتسوف رولوتسی و نزدیک نمونه بازسازی شده طاق نصرت – که در اصل در سال ۱۹۰۲ برای تزار نیکولاس دوم ساخته شد. – زیر دریایی بزرگ سبز و خاکستری رنگ ۵۶ – S به چشم می خورد. تجهیزات بسیاری در آنجا مشاهده می شوند ( به علاوه عکس ها ) اما بهترین چیز این است که درون زیر دریایی بروید که ده کشتی آلمانی را در زمان جنگ جهانی دوم غرق نموده است. تور روسیه …

 

 

بناها و مکان های دیدنی

 

قلعه های ولادی وستوک Vladivostok Fortress

زمانی، ولادی وستوک روسیه یکی از مستحکم ترین قلعه های ساحلی دنیا به شمار می رفت و از استحکامات بتنی آن به عنوان سنگر برای دفاع از شهر استفاده می شد که هنور در پای کوه ها، امتداد جاده ها و کنار دریا قابل مشاهده است. در این شهر قلعه های زیادی از دوره های مختلف وجود دارد.

 

قلعه شماره هفت ( Fort No 7 ) – تور روسیه

شانزده دژ محافظ، اطراف شهر ولادی وستوک را احاطه نموده اند. بهترین و ارزشمند ترین آنها قلعه شماره هفت است که بر بالای تپه ای در ۱۴ کیلومتری از شمال مرکز شهر قرار گرفته است. این قلعه هزار و پانصد متر تونل دارد که بسیاری از قسمت های آن از آخرین بار که مقر ۴۰۰ سرباز بوده؛ دست نخورده باقی مانده است.

 

بنای یادبود استپان اوسیویچ ماکاروف Stepan Osipovich Makarov Monument

بنای یادبودی از فرمانده نیروی دریایی و اقیانوس شناس برجسته است که در توسعه کشتی سازی روسی نقش بسزایی را ایفا نمود. این بنا در میدان لوگوایا قرار دارد.

 

میدان پلوشاد بوتسوف رولوتسی Ploschad Bortsov Revolutsy

یا میدان مرکزی، واقع در خیابان اسوتلانسکایا، بین ناحیه آلئوتسکایا و خیابان اوبورویچا می باشد. این میدان مکان مناسبی برای استراحت و تماشای افراد محلی در اوقات فراغت می باشد. یک جفت مجسمه ی بزرگ به عنوان یادبود از جنگنده های نیروهای شوروی در خاور دور و به بزرگ داشت کسانی که این خاک دور افتاده از روسیه را به تصرف حکومت بولشویک در آورده اند، در این میدان بنا شده است. ساختمان بزرگ اداری منطقه نیز، از آن سوی میدان جلوه گری می کند.

 

ایستگاه قطار ولادی وستوک Vladivostok Train Station

این ایستگاه در اصل در سال ۱۹۱۲ ساخته شد و از آن زمان با دقت چند بار نوسازی شده است. ساختمان ایستگاه قطار به سبکی خاص و با معماری ویژه ای ساخته شده و بر روی دیوارهای داخلی آن نقاشی هایی وجود دارد. < تور روسیه > …

 

کاخ سفید White House

ساختمان چند طبقه یکپارچه از سنگ سفید مرمر که در سمت غربی میدان بورتسوف رولوتسی Bortsov Revolutsy قرار گرفته و اقامتگاه فرماندار منطقه می باشد. این ساختمان در سال ۱۹۸۳ توسط معمار ای. رزونوف E.Rosanov طراحی شده است.

 

کاخ سفید White House - تور روسیه

کاخ سفید White House – تور روسیه

 

 

 

بنای یادبود رزمندگان نیروهای شوروی در خاور دور Monument to the Fighters for Soviet Power in the Far East

این بنای باشکوه در میدان بورتسوی رولوتسی قرار گرفته است. این میدان محل تجمع و گردهمایی مردم است و جمعه بازار نیز در آن برگزار می گردد.

 

ساختمان شماره ۱۵

این ساختمان که سابقا بسیار مجلل بوده در راستای خیابان آلتسکایا قرار دارد. این ساختمان زرد رنگ، جنب دفتر شرکت کشتیرانی خاور دور واقع است، که زمانی منزل یول براینر، هنرپیشه معروف بود. / تور روسیه

 

بانک پرموری Bank Prymorye

این ساختمان در زمان شوروی سابق به عنوان مرکز فرماندهی کل نیروی دریایی امپراطوری و مکانی برای دفاتر کا. گ. ب ( سازمان امنیت شوروی ) احداث شد. یک گذرگاه زیرزمینی مخفی در زیر این ساختمان حفر شده بود که تا تپه امتداد داشت.

 

طاق نصرت The Triumphal Arch

زمانی که تزار دوم جهت نظارت بر آخرین مرحله ی ساخت راه آهن ترنس سیبریه به ولادی وستوک روسیه آمد، مردم و مقامات شهر این طاق نصرت را بنا نمودند. بعدا کمونیست ها که علاقه ای به سمبل های سلطنتی نداشتند، آن را منهدم کردند. در سال ۲۰۰۰ طرح هایی از طاق اصلی در میان اسناد بایگانی شده در موزه ی آرسنیف پیدا و طاق اصلی بازسازی شد.

 

تور روسیه – فانوس دریایی Lighthouse

فانوس دریایی ایگرشل صدمین سالگرد ساخت خود را در سال ۲۰۱۰ جشن گرفت و با وجود اینکه فضای بزرگی ندارد و نمی توان به داخل آن رفت، اما ارزش دیدن را دارد. قدم زدن در آنجا در صورتی که هوا مساعد باشد خوب است و از فراز آن چشم انداز زیبایی به جزیره ی راسکی و دریا وجود دارد.

 

اداره ی مرکزی ناوگان کوچک سیبریه ای Siberian Flotilla Headquarters

این ساختمان توسط یک مهندس نیروی دریایی طراحی شده است که در جنگ های روس – ژاپن در سال ۱۹۰۴ و ۱۹۰۵ شرکت داشته است.

 

اداره پست و تلگراف Post and Telegraph Office

این ساختمان با شکوه، از زمان احداث در سال ۱۸۹۷ تا کنون همچنان مکان اداره پست و تلگراف است.

 

برج لانه عقاب Eagle’s Nest Mount

این برج دیده بانی به ارتفاع ۱۹۹ متر، مرتفع ترین ساختمان در مرکز شهر است. تور روسیه

 

راه آهن قطار کابلی Funicular Railway

بدون شک یکی از جاذبه های محبوب در ولادی وستوک روسیه ، عملکرد روان و ملایم این نوع قطارها در خاور دور می باشد. قطار کابلی دو طرفه در هر دقیقه یکبار به طور تفریحی از تپه ای ۱۰۰ متری بالا می رود. در آن بالا، می توانید از طریق زیرگذری به پایین خیابان سوخانوا بروید و از کنار ساختمان های دانشگاه فنی دولتی خاور دور چشم اندازی بی نظیر به شهر داشته باشید.

 

آکواریوم Aquarium یا اشناریوم Oceanarium

در شمال بندر اسپروتیونایا قرار دارد. این آکواریوم در سال ۱۹۹۱ در دو بخش افتتاح شد: بخش موزه و نمایش زنده. در بخش موزه ی آن، موجودات و حیواناتی که در سواحل و دریاهای خاور دور وجود دارند، مشاهده می شود. علاوه بر این نمونه هایی از حیوانات در حال انقراض و مرجان ها نیز در ان وجود دارند. در بخش نمایش زنده، بیش از ۱۸۰۰ نمونه از انواع موجوداتی که در خلیج پتر کبیر و … زندگی می کنند، گردآوری شده است. یک مکان خاص نیز برای دلفین ها در این آکواریوم در نظر گرفته شده است.

 

از دیگر دیدنی های شهر می توان این موارد را نام برد:

یادواره ی رزمندگان نیروهای شوروی در خاور دور، مجسمه ی لنین، لنگرگاه اسپورتیونایا، یادواره ی نیروی دریایی و سالن تئاتر پوشکینی است.

 

 

 

روسیهتور روسیهسفر به روسیه

 

http://travelrussia.ir

اشتراک گذاری