تور روسیه - آستاراخان - مناطق دیدنی
تور روسیه – آستاراخان – مناطق دیدنی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵
تور روسیه - ولادی وستوک - تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل
تور روسیه – ولادی وستوک – تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۵

تور روسیه – ولادی وستوک – جغرافیا و تاریخچه

تور روسیه - ولادی وستوک - جغرافیا و تاریخچه

تور روسیه - ولادی وستوک - جغرافیا و تاریخچه

تور روسیه

 

درود

در این قسمت به بررسی جغرافیای طبیعی، آب و هوا، جمعیت و همچنین تاریخچه ی شهر ولادی وستوک کشور روسیه برای علاقه مندان سفر به روسیه و همچنین عزیزانی که در تور روسیه این مرکز ثبت نام کرده اند می پردازیم.

 

تور روسیه – جغرافیای طبیعی ولادی وستوک

شهر ولادی وستوک، بزرگ ترین بندر روسیه در کنار اقیانوس آرام و مرکز اجرایی استان پریمورسکی کرای می باشد. این شهر بر روی دماغه ی خلیج شاخ طلایی و نزدیک مرز روسیه با چین و کره ی شمالی واقع شده است. ولادی وستوک پایگاه اصلی ناوگان روسی اقیانوس آرام می باشد.

 

بندر ولادی وستوک - روسیه

بندر ولادی وستوک – روسیه

 

 

 

آب و هوا

آب و هوا در ولادی وستوک ملایم تر از سایر شهر های روسیه می باشد، زیرا این شهر جنوبی ترین شهر روسیه و در ساحل اقیانوس قرار گرفته است. نیمه ی اول فصل تابستان هوا بارانی و مه آلود می باشد. نیمه ی دوم فصل تابستان هوا عالی است اما احتمال وقوع گردباد در ماه آگوست ( مرداد ) و سپتامبر ( شهریور ) نیز وجود دارد. هوای پاییز خوب و گرم است. زمستان ها به سردی هوای مسکو یا سیبریه نیست، اما باد شمال غربی معمولا قوی و نامساعد است. ( تور روسیه …)

 

جمعیت

جمعیت این شهر با توجه به سرشماری سال ۲۰۱۰ معادل ۵۹۲٫۱۰۰ نفر می باشد، که نسبت به سال ۲۰۰۲ که حدود ۵۹۷٫۷۰۰ نفر بوده، کاهش داشته است.

 

تاریخچه

ولادی وستوک به معنی امیر خاور است. سرزمینی که ولادی وستوک کنونی در آن واقع شده است پیش از آن که روسیه سرتاسر استان های ساحلی و جزیره ی ساخالین Sakhalin را بر اساس معاهده ی آیگان Treaty of Aigun در سال ۱۸۵۸ به دست آورد؛ بخشی از خاک کشورهایی چون بال هایی Balhae ( قلمرو پادشاهی کره )، ژورچن Jurchen ( منطقه ای در منچوری )، امپراتوری مغولستان و چین بوده است.

در زمان شوروی سابق، ولادی وستوک به عنوان یک پایگاه اصلی دریایی برای ناوگان اقیانوس آرام و شهری ممنوع الورود برای بیگانگان خارجی محسوب می شد. پس از فروپاشی شوروی اداره این شهر نیز تغییر کرد و ولادی وستوک در مسیر یک بندر توسعه یافته و فعال تجاری گام بر می دارد. در جون ( خرداد ) سال ۲۰۱۰، یک قبر دسته جمعی از عصر استالین توسط کارگران جاده سازی کشف شد، که حدودا ۳/۵ تن استخوان داشت و تقریبا  جای گلوله بر روی تمام جمجمه ها مشهود بود.

 

 

 

 

روسیه | تور روسیه | سفر به روسیه | Russia

http://travelrussia.ir

اشتراک گذاری