تور روسیه – ولادی وستوک – تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل

تور روسیه - ولادی وستوک - جغرافیا و تاریخچه
تور روسیه – ولادی وستوک – جغرافیا و تاریخچه
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۵
تور روسیه - مراکز خرید شهر ولادی وستوک
تور روسیه – مراکز خرید شهر ولادی وستوک
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵
تور روسیه - ولادی وستوک - تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل

تور روسیه - ولادی وستوک - تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل

تور روسیه

درود

در این قسمت آشنایی با کشور روسیه و برای اطلاعات بیشتر دوستانی که در تور روسیه ثبت نام کرده اند و یا قصد سفر به روسیه را دارند به بررسی تحصیلات، اقتصاد و حمل و نقل در این شهر می پردازیم.

 

روسیه – تحصیلات در ولادی وستوک

ولادی وستوک جایگاه موسسات آموزشی متعددی می باشد، از جمله هفت دانشگاه

 

دانشگاه ملی خاور دور Far Eastern National University

 

تور روسیه - دانشگاه ملی خاور دور

تور روسیه – دانشگاه ملی خاور دور

 

 

 

 

دانشگاه فنی دولتی خاور دور Far Eastern State Technical University

 

دانشکده دولتی نیرو دریایی Maritime State University

 

دانشگاه دولتی فن آوری ماهیگیری خاور دور Far Eastern State Technical Fisheries ( تور روسیه )

 

دانشگاه دولتی کار و اقتصاد Vladivostok State University

 

دانشگاه دولتی داروسازی Vladivostok State Medical University

 

دانشگاه دولتی اقتصاد اقیانوس آرام Pacific State University of Economics – تور روسیه

 

هیئت رئیسه بخش خاور دور دانشکده علوم روسیه Russian Academy of Science

 

و همچنین چندین موسسه تحقیقاتی از جمله موسسه تحقیقاتی ماهیگیری و اقیانوس شناسی Pacific Research Institute of Fisheries and Oceanography ( تور روسیه )

 

 

اقتصاد

صنایع عمده این شهر عبارتند از کشتیرانی، ماهیگیری. ماهیگیری تقریبا چهار پنجم از تولیدات تجاری و الباقی محصولات غذایی ۱۱ درصد را تشکیل می دهد. یکی از منابع اصلی درآمد برای ساکنان شهر، واردات ماشین های ژاپنی است. تقریبا یک سوم از کارگران در پریمورسکی کرای، با صنعت واردات خودرو در تماس هستند. در سال های اخیر، دولت روسیه ، تلاش هایی برای بهبود این صنعت در شهر انجام داده است. کالاهای صادراتی عمدتا عبارتند از ماهی، چوب و الوار، انواع فلزات و کشتی. کالاهای وارداتی عمدتا شامل دارو، لباس، کفش، خودرو، لوازم خانگی و کشتی می باشند.

 

حمل و نقل

ولادی وستوک نقطه ی آغاز بزرگراه یوسوری به شهر خاباروفسک – یعنی شرقی ترین قسمت از بزرگراه ترنس سیبریه – می باشد که از مسیر نووسیبریسک به مسکو و سن پترزبورگ می رود. بزرگراه اصلی دیگری از سمت شرق به شهر ناخودکا و از سمت جنوب به شهر خاسان می رسد که در ۱۲۹ کیلومتری غرب ولادی وستوک و مرز بین چین، کره ی شمالی و روسیه واقع است.

راه آهن ترنس سیبریه به منظور ایجاه ارتباط میان روسیه اروپایی با ولادی وستوک – که مهم ترین بندر اقیانوس آرام در روسیه است – احداث شد. ساخت این خط آهن در سال ۱۹۰۵ به اتمام رسید که با عبور از چندین شهر اصلی روسیه از مسکو به ولادی وستوک می رسد. بخشی از این راه آهن، معروف به خط شرقی چین، با عبور از شهر هاربین وارد منطقه ی منچوری و چین می شود. در دوره ی شوروی سابق، موقعیت شهر ولادی وستوک به عنوان یک شهر ممنوع الورود بدین معنی بود که گردشگرانی که از ژاپن می آمدند تا با راه آهن ترنس سیبریه عازم غرب شوند، می بایست در بندر ناخودکا سوار و پیاده شوند. امروزه ولادی وستوک به عنوان مبدا اصلی بخش ترنس – سیبریه ای از پل تنگه ی اروپا – آسیا عمل می کند.

 

فرودگاه بین المللی ولادی وستوک Vladivostok International Airport

از طریق خطوط هوایی با کشورهای ژاپن، جمهوری خلق چین، کره ی شمالی، کره ی جنوبی، آمریکا و ویتنام متصل است. همچنین از چندین شهر اصلی روسیه امکان سفر هوایی به ولادی وستوک وجود دارد.

 

حمل و نقل و درون شهری

در ۲۸ جون ( ۷ تیر ) ۱۹۰۸، نخستین خط تراموا ( واگن برقی –  تور روسیه ) در ولادی وستوک در راستای خیابان اسوتلانسکایا از ایستگاه راه آهن در خیابان لوگوایا آغاز به کار کرد. در ۹ اکتبر ( ۱۷ مهر ) سال ۱۹۱۲، نخستین خودروهای چوبی ساخت بلژیک در شهر مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه، وسایط نقلیه عمومی شامل اتوبوس برقی، اتوبوس، تراموا، قطار و قایق می باشند. ایستگاه قایق های ساحلی، نیز جهت رفتن به جزایر راسکی و پوپوف – بخشی از مجمع الجزایری که جنوب شهر ولادی وستوک تا کره ی شمالی امتداد یافته اند – وجود دارند.

 

 

 

 

 

 

روسیه | تور روسیه | سفر به روسیه | Russia

http://travelrussia.ir

اشتراک گذاری